Vyberte nejzajímavější či nejzáslužnější počin roku v bankovní sféře, na který lze uplatnit kritéria ESG, tedy zlepšení udržitelnosti nebo sociálního dopadu podnikání dané společnosti.

ESG počin roku je novou kategorií v rámci výzkumu Visa Nejlepší banka, která nahrazuje Bankovního inovátora.

Pod zkratkou ESG si lze představit řadu iniciativ a programů s cílem podporovat udržitelný rozvoj a odpovědné podnikání. V této souvislosti nás zajímá, jakým způsobem bankovní domy reflektují problémy týkající se klimatické změny, úbytku vody, hromadění odpadu, rozdílnému přístupu k zaměstnancům, protikorupčním pravidlům atd. a jakým způsobem především přispívají k jejich řešení. 

Za ESG počin roku považujeme jakýkoliv projekt, který má pozitivní environmentální vliv nebo se zaměřuje na zlepšení okolí, společnosti či podnikání. Cílem je představit jednotlivé ESG projekty bank a poukázat tak na jejich snahu v této oblasti. Nominace posuzuje veřejnost sama prostřednictvím online hlasování. Nominovat do této kategorie mohou všechny banky, které působí na českém trhu. Projekty by měly být realizované v průběhu roku 2022 a 2023, příp. být ve finální fázi. Podkladem pro hodnocení jsou informace, které dodají finanční instituce. 

Online hlasování veřejnosti probíhá v termínu od 17. července 2023 do 1. září 2023.

Vítěz kategorie bude zveřejněn spolu s celkovými výsledky výzkumu ve speciální příloze Hospodářských novin v listopadu 2023.

Pro dotazy ohledně nominací do kategorie se obraťte, prosím, na alexandra.mindosova@economia.cz