Bankovní inovátor je samostatnou kategorií výzkumu Visa Nejlepší banka.

V souvislosti s trendem digitalizace a s ohledem na plánované otevírání API internetového bankovnictví jsme se i my rozhodli pro změnu vnímání této kategorie.

Za inovaci považujeme i nadále uvedení nového produktu nebo služby na trh. Velký důraz by měl být kladen na novinky v oblasti zavádění technologických změn určených koncovým klientům.

Cílem je představit široké veřejnosti zajímavé novinky v nabídce bankovních domů. Inovativnost nominací posuzuje veřejnost sama prostřednictvím online hlasování.  

Nominovat do této kategorie mohly všechny banky a pobočky zahraničních bank, které působí na českém trhu na základě platné licence ČNB. Banky samy bezplatně nominovaly inovativní produkt, službu nebo technologickou změnu uvedenou na trh v průběhu roku 2021 nebo 2022. V době přihlášení musel být nominovaný počin již zaveden na trhu. Inovativní počin musí být určen pro retailovou klientelu.

Online hlasování veřejnosti proběhlo v termínu od 14. června 2022 do 30. června 2022.

Vítěz kategorie bude zveřejněn spolu s celkovými výsledky výzkumu ve speciální příloze Hospodářských novin 8. listopadu 2022.

Pro dotazy ohledně nominací do kategorie se obraťte, prosím, na alexandra.mindosova@economia.cz